Bozcaada Uluslararası Ekolojik Belgesel Film Festivali - BİFED

Bozcaada Uluslararası Ekolojik Belgesel Film Festivali - BİFED

Bu sene 1.si düzenlenen Bozcaada Uluslarası Ekolojik Belgesel Film Festivali 4 gün sürdü.

Dolu dolu bir program eşliğinde gerçekleşen festivale ilgi beklenildiğinden yoğundu.

Festival Koordinatörlüğünü Ethem ÖZGÜVEN’in, Yönetmenliği’ni Petra HOLZER’in, Festival Başkanlığı’nı Belediye Başkanı Dr.Hakan Can YILMAZ’ın ve Festival Başkan Yardımcılığını Yahya GÖZTEPE’nin yaptığı Festivale 37 ülkeden 175 film katıldı.

Ön eleme sonucu kalan ve diğer bazı filmlerin gösterimleri eş zamanlı olarak Bozcaada Halk Eğitim Merkezi Salonu ve Armagrandi Sergi Salonunda sabah saat 10.00 sularında başlatılarak, son seans saat 20.00da olmak üzere 4 gün sürdü.

Festivalin 3.akşamı Bozcaada Halk Eğitim Merkesi Salonunda gerçekleşen görkemli ödül töreninde değerli jüri üyeleri tarafından dereceye giren filmlerin yönetmelerine ve temsilcilerine Festival Komitesi tarafından ödülleri takdim edildi.

Bu güzel gece törenin ardından 1.lik kazanan ‘Bir Avuç İnsan’ filminin gösterimi ve sonrasında sosyal tesislerde yapılan kokteyl ile son buldu. Festivalin son günü film gösterimlerine devam edilerek, aynı zamanda çeşitli yerlerde yapılan fotoğraf sergisi ve söyleşilerde devam etti.

Şafak PAVEY’in modülatörlüğünü yaptığı ‘Zeytini Kurtarmak’ adlı toplantı ile Festival son buldu. Festival ve filmler, jüri, program, organizasyon ve komite hakkındaki tüm bilgilere www.bifed.org adresinden ulaşabilirsiniz.

Konum

Halk Eğitim Merkezi

İlgili Etkinlikler