BOZCAADA ‘HALK KART’ ile tanışıyor

Belediye Başkanlığımız tarafından ‘Birinci İkameti’ adamızda olan vatandaşlarımızın ‘Hemşehrilik Hukuku’ nu koruyabilmek için bir kart üretildi.

18 yaşın üzerinde olan ve ilk ikameti adamızda olan büyük ailemizin her bir ferdi için basımı tamamlanan; aidiyet ruhuyla yerel kimliğimizi ifade edecek bu özel kartın, Bozcaadalı olmanın tarifsiz gururuyla hepimizin cüzdanlarında apayrı bir yeri olacağına inancımız tamdır.

Ayrıca bu özel kart, şimdilik belediye işletmelerinde ve Ada’mızın katılım sağlayan özel işletmelerinde adalı hemşehrilerimize özel indirimler sağlayacak.

İlerleyen dönemlerde tarafımızdan yapılacak girişimlerle Ada’mızla ilgili sivil-resmi tüm paydaşlarda Bozcaada Halkı olarak kendimizi ifade etme aracımız olacak.

Belediye adına ilk olarak Çanakkale’ye her gün sefer yapan belediye otobüsünde Halk Kart sahibi hemşehrilerimize özel bir fiyat belirledik.

Yeni yılda fiyatı değişen (benzin fiyatları 4.69 TL’dan 5.68 TL’a çıkmasına ve GESTAŞ daha önce alınmadığı halde her sefer için 175 TL geçiş parası almaya başlamasına rağmen son iki yılda arttırılmayan) ve yeni yılda fiyat ayarlaması zorunluluğu olan Belediye otobüsünü diğer yolcularımızdan sembolik de olsa farklı, özel bir ücretle kullanabilecek.

Ayrıca Halk Kart sahipleri, tüm adalıların ortak buluşma noktası olan Salhane’den de %20 indirimli faydalanacaklar.

Bozcaada Halk Kart’ın sahiplerinin daha fazla olanaklara sahip olabilmeleri için anlaşmalar ve fırsatlar arayan Belediyemize bir destek de BOZTİD’den geldi ve aşağıda listesi olan işletmelerde Halk Kart sahiplerine %10 indirim yaparak hemşehrilik hukukumuza bir destekte bulundular.

Çok kısa süre içerisinde bu listeye Ada’mız esnafından çok daha fazla katılım olacağına inanıyoruz. Omuz verecek herkese kapımız açık…

Hemşehrilerimizin yaşamını bir nebze kolaylaştırmak için yaz kış adada yaşayarak hem cefasını çekip hem sefasını süren adalılar için üretilen bu kart önümüzdeki dönemde daha bir çok hizmet ile ilintilendirilecek ve sağladığı avantajlar giderek büyüyecek.

Bozcaada Belediye Başkanlığı adına Halk Kart’ın hemşehrilerimize hayırlı olmasını dilerim.

Çünkü başka Bozcaada yok…

Çünkü #bozcaadabizim …

Dr. Hakan Can YILMAZ
Bozcaada Belediye Başkanı

Önemli not: Birinci ikameti Bozcaada olan ve 18 yaşından büyük tüm vatandaşlarımız Halk Kart’larını mesai saatleri içerisinde Belediye Mavi Masa Bürosu’ndan teslim alabilirler.

Halk Kart’a %10 indirim uygulayacak Boztid’e Üye işletmeler:

Ada börek ve kahvaltı salonu
Ada Cafe
Ada’m Restaurant
Akvaryum Otel
Ali Baba Ayazma
Ali Baba Bozcaada
Asma 6
Ayazma Restaurant By Emrah Ataol
Bade-i Aşk Restaurant
Boruzan Restaurant
Cabalı Meyhane
Çınaraltı Kafe
Dantela
Ela Pizza
Eski Kahve
Hasan Tefik
Gülerada Şarap ve Reçelleri
Gümüş Bistro
İda Lokanta
Koreli Restaurant
Mavi Beyaz
Nevreste Restaurant
Okyanus Tekne Turu
Ozi’nin Yeri
Simyon Meyhane
Sosyal Tesisler
Şehir Restaurant
Vahit’in Yeri
Velidede Fabrika Satış Mağazası
Yakamoz Restaurant
Yalova Restaurant