Başkan’ın Kaleminden

Değerli Bozcaadalılar

30 Mart 2014 yerel seçimlerinde çıktığımız yolda, oylarınızla beni Belediye Başkanlığına layık gördünüz. 3 Nisan 2014 tarihi itibarıyle da mazbatamı alarak Belediye Başkanlığı görevini devraldım. Hepinize tekrar şükranlarımı sunuyor ve teşekkür ediyorum.

3 Nisan 2014 tarihinden bu zamana kadar sizlere söz verdiğim gibi, Atatürk ilkelerine bağlı, demokratik, katılımcı, özgürlükçü, çoğulcu, çok sesli, eşitlikçi, şeffaf, yenilikçi, çevreci ve hesap veren bir belediyecilik anlayışı ile tüm Bozcaadalılara hizmet ediyorum ve edeceğim.

30 Mart akşamı seçim süreci sona ermiştir. Bu tarihten itibaren yakamdaki rozeti çıkararak, Bozcaada’nın geleceği için ne yapılması gerekiyorsa onu yapmayı amaç edindim. Yine söz verdiğim gibi, tüm paydaşları ile fark gözetmeksizin herkesin belediye başkanıyım. Sizlere güzel Bozcaadamı’za en iyi hizmeti sunabilmek için buradayım.

Kadınlarımızın her alanda yer almasını amaç edinen, çevre ve hayvan haklarına duyarlı, herkesin insan onuruna yaraşır şekilde yaşamasını, kültür sanat alanında Bozcaada’yı uluslararası düzeyde daha güzel yerlere getirmeyi planlayan, adamızın mimari, tarihsel ve kültürel dokusunu koruyarak geliştirmeyi hedefleyen yönetim anlayışımla bu cennet parçasına her anlamda sahip çıkarak sosyal, katılımcı ve toplumcu belediyecilik sloganıyla Belediye hizmetlerini geliştirerek sürdüreceğim.

Göstermiş olduğunuz ilgiye tekrar teşekkür ediyor, teveccühlerinize layık olacağıma söz veriyorum.

Bozcaada Belediye Başkanı

Dr.Hakan Can YILMAZ