Meslek Yüksek Okulu İçin İlk Adım

BOZCAADA’DA MESLEK YÜKSEKOKULU İÇİN İLK ADIM ATILDI

Bugün Ezine’de Meslek Yüksekokulu’nda gerçekleştirilen senato toplantısı sonucunda, Ezine Meslek Yüksekokul Müdürlüğü ve Öğretim Görevlisi Emel CAN’ ın hazırlayarak üniversite  senatosuna  sunduğu  Çanakkale  18 Mart Üniversitesi’ne bağlı ‘Bozcaada Meslek Yüksekokulu’ dosyası senato tarafından kabul edildi. Dosyada Emel Can’ın çalışmalarının yanı sıra Bozcaada Kaymakamlığı, Bozcaada Belediye Başkanlığı ve geçtiğimiz günlerde adadaki tüm sivil toplum kuruluşları ve halkın ortaklaşa imzaladığı destek taahhüt metinleri de bulunuyor.

Bozcaada  Belediye  Başkanı  Dr. Hakan Can YILMAZ konu ile ilgili yaptığı açıklamada : ‘ Bu karar ile kritik ilk viraj dönülmüş oldu. Çok  değerli  senato  üyeleri ve bu konuda  çok emek  veren  sevgili hocamız Emel CAN başta olmak üzere katkıları bulunan Sayın Kaymakamımız Abdülgani Mağ’ a, bu konunun  partiler üstü olduğu gerçeğiyle hareket eden iktidar-muhalefet  tüm  siyasilere  ve  özellikle  üniversiteye  sahip  çıkan  tüm  Bozcaada  Halkı  ve  sivil toplum kuruluşu temsilcilerine teşekkürü bir borç bilirim.

Doğru yoldayız ancak kabul etmek gerekir ki daha yolun çok başındayız. Bundan sonra da  Bozcaadamızın tüm paydaşları konu ile ilgili istek, heyecan ve çalışmalarına aynı kararlılıkla devam ederek, asıl onay merci olan YÖK’ten Bozcaada Meslek Yüksekokulu onayını alıp Bozcaada’ya büyük bir  hizmeti hep beraber yapacak, bu gururu  inşallah hep beraber yaşayacağız. Bu konuda yerel yönetim olarak şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da sınırsız destek taahhüdümüzün arkasındayız.’ diye konuştu.