Gestaş’dan Zam Oranında İndirim

GESTAŞ ZAM ORANINDA İNDİRİME GİTTİ

        2015 yılının ilk ayında açıkladığı zam oranı Bozcaadalılar tarafından yüksek bulunan GESTAŞ Denizcilik İşletmeleri konuyu bugünkü yönetim kurulu toplantısında yeniden değerlendirmek üzere masaya yatırdı.

            Bozcaada Belediye Başkanı Dr. Hakan Can YILMAZ konuyla ilgili yaptığı açıklamada :  “%25 lik zammın çok yüksek olduğu konusunda halkımızla hemfikiriz. Geçtiğimiz hafta boyunca Gestaş Genel Müdürü Hasan YÜRÜKÇÜ ile konu hakkında görüşerek Bozcaada Halkı’nın haklı talep ve önerilerini kendilerine ilettik. Sayın Kaymakamımız Abdülgani MAĞ’ın da  Sayın  Valimiz  Ahmet ÇINAR  ve Gestaş  yetkilileri  ile  görüştüğünü biliyoruz. Gestaş Genel Müdürü  Hasan  YÜRÜKÇÜ  dün  yaptığımız  görüşmede  konu  hakkında  kaymakamlık, belediye ve halktan gelen taleplerle ilgili bir dosya hazırladığını ve bugünkü (salı) yönetim kurulu toplantısında konuyu tekrar görüşeceklerini bize iletti.

            Bugün yapılan toplantı sonrası kendisiyle yaptığımız görüşmede yönetim kurulunda alınan karara göre, ada halkı   için   zamlı   olarak   50 TL  olarak  açıklanan  otomobil  geçiş  ücretinin 45 TL’ye  düşürüldüğünü  bize iletti. Toplantıyla ilgili diğer ayrıntıları öğrendiğimizde halkımızla paylaşacağız.” dedi.