bilgi edinme e mevzuat e devlet Resmi Gazete işkur
 
Akademik Yayınlar
Bozcaada hakkında Yapılmış olan Akademik Araştırmalardan bazıları...Yazı İşleri Müdürlüğümüze Ulaşarak Araştırmanızı bu sayfada yayınlanlatabilirsiniz. İlgili kişi Berna YURDUSEV.

Akademik araştırmalar belgeler.com adlı siteden seçilerek alınmıştır.

Araştırmacı Araştırma konusu Üniversite/Bölümü Senesi Yayın

Fatma Ümit

HAMLACIBAŞI

YİYECEK TURİZMVE
YİYECEK TURİZMİAÇISINDAN
BOZCAADA'NIN KAYNAKLARI

ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİ. SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ TURİZM İSLETMECİLİĞİ ANA BİLİM DALI

2008
A.Onur BAMYACI ANTİK DÖNEM DENİZCİLİĞİNDE TENEDOS/BOZCAADA:
KIYISAL KULLANIM VE TİCARET
ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ
SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ
ARKEOLOJİ ANABİLİM DALI
2006  
Hüseyin DURMUS BOZCAADA'NIN SOSYO-EKONOMiK YAPISI VE KÜLTÜRÜ Osmangazi Üniversitesi
Sosyal Bilimler Enstitüsü Tarih Anabilim Dalı
Türkiye Cumhuriyeti Tarihi Bilim Dalı
2006  
Bahadır SEZER Bir turizm ürünü olarak şarap kültürünün bozcaada turizmine etkileri ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİ. SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ TURİZM İSLETMECİLİĞİ ANA BİLİM DALI 2006  

 

   Bozcaada tarih boyunca konumu itibariyle stratejik öneme sahip olmuştur. Gezginlerin, tarihçilerin, edebiyatçıların ilgisini çekmiş, hakkında pek çok eser yazılmıştır. Son yıllarda da yerli ve yabancı turistler için bir cazibe merkezi olan Bozcaada havası, denizi, ege rüzgârlarından beslenen bağlarından elde edilen üzümlerden yapılan şarapları, Türk ve Rum kültürünün birleştiği eşsiz mutfağı ve Bozcaada’ya özgü misafirperverliğiyle konukları ağırlamakta ve turizm alanında hızlı gelişim kaydetmektedir.

      Sürdürülebilir gelişme felsefesine dayanan yönetim anlayışımızla Bozcaada’ya hizmet verme çabamız sonucu alt yapı çalışmalarımızda önemli gelişmeler kaydetmiş bulunmaktayız. Bozcaadanın sahip olduğu doğal, tarihi, sosyo-kültürel varlıkların korunması çabaları Bozcaadayı önemli turizm cazibe noktalarının biri haline getirmesi bağlarıyla ünlü adamızda bağcılık ve şarap sektörünün gelişmesine de katkı sağlamıştır.

      Sahip olduğunuz varlıkları gelecek nesillerden ödünç aldığımız bilinciyle varlıklarımızı koruyup geliştirerek gelecek nesillere aktarma çabamız geçmişte olduğu gibi gelecekte de devam edecektir. Bu anlayışımıza destek veren sevgili Bozcaadalılara ve ziyaretleri boyunca bu konuda hassas davranan değerli konuklarımıza teşekkür derim.

Mustafa MUTAY

Bozcaada Belediye Başkanı

 

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

 
Şu an   Konuk Çevrimiçi  
 
Tum haklari ©Bozcaada Belediyesi'ne aittir | Tel: 0 286 697 80 81-697 80 15 e-posta: iletisim@bozcaada.bel.tr Tasarım: Ada Kargası

 

Site Haritası için Tıklayınız